Czyściec dziełem Bożego Miłosierdzia
Forum ˇ Strona GłównaCzwartek, Styczeń 23, 2020
Nawigacja
Szukaj
Patroni Strony
Skrzynka Intencji za Zmarłych
Apostolstwo dobrej śmierci
Pomoc dla Konających
Śmierć i co dalej
Dusze Czyśćcowe Bardzo Proszą o ratunek
Pomoc Duszom w Czyśćcu
APDC - Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym
Zachęta do odmawiania Nowenny Pompejańskiej za Dusze Czyśćcowe
Przygotowanie na śmierć
Kontakt

Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem
Konferencje : O.Adam Szustak/Stacje Męki Pańskiej
Konferencje : O.Adam Szustak/Siedem grzechów głównych
Konferencje : O.Adam Szustak/Boże Przebaczenie
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Najnowszy Użytkownik: Vasilylnex
Witamy
"Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy, żyjący. nie macie pojęcia, jakie męki ponosimy. Cierpimy moralnie, bo rwiemy się do oglądania Pana Boga, a osiągnąć tego nie możemy, bo najmniejsza plamka grzechowa pokutą nie zmazana przeszkadza nam do wyjścia stąd. Cierpimy i fizycznie, bo te same prawie męki ponosimy co potępieni w piekle, z tą tylko różnicą, że my cierpimy do czasu - a tamci na wieki. My sami nic dla siebie zrobić nie możemy, ale wy możecie dużo: ofiarujcie za nas słuchanie Mszy św., różne modlitwy odpustowe ofiarujcie - dajcie jałmużnę - a najskuteczniejszą pomoc nam dacie, gdy się postaracie o odprawienie Mszy św. Za nas. Krew Pana Jezusa we Mszy św. przez kapłana ofiarowana zagasi płomienie czyśćcowe... O, jakże szczęśliwi, którzy za żywota pamiętają, aby się tu nie dostali. Zachowują przykazania Boskie i kościelne, unikają grzechów, spełniają dobre uczynki, odbywają częstą spowiedź, słuchają Mszy św. i nauk w kościele; dają jałmużnę na kościoły i ubogich i nikogo nie krzywdzą. Biada tym, co zapominają o przestrodze Pisma Świętego, że cudzołożnicy, bałwochwalcy, pijacy i złodzieje Królestwa Bożego oglądać nie będą... Jak liście z drzewa w jesieni, tak dusze tych grzeszników lecą do piekła. A jeżeli przez szczerą spowiedź i pokutę piekła uniknęli, to tu do czyśćca na długie i straszne męki są skazani, bo nic nieczystego nie wnijdzie do Królestwa Niebieskiego. Teraz to poznajemy, ale już za późno... Powiedz to żyjącym na ziemi... Wanda Malczewska". " autostart="true" /> " autostart="true" />
czysciec

Dodane przez Claire dnia 24-08-2019 16:29
0 Komentarzy ˇ 43 Czytań Drukuj
zrzutka

 

Dodane przez Claire dnia 16-08-2019 08:38
0 Komentarzy ˇ 48 Czytań Drukuj
Módl się za konających grzeszników! OTO DLACZEGO.

Pouczający filmik/wykład co się dzieje podczas Konania.o. J. Skawroń OC opowiada jak podczas śmierci musimy stoczyć ostatnią bitwe z nieprzyjacielem i mówi o wskazówkach  jak ją zwyciężyć.

źródło i wykonanie;Kanał You Tube ,,Ku Bogu''

 

Dodane przez Claire dnia 02-11-2018 17:22
0 Komentarzy ˇ 125 Czytań Drukuj
Jezuici

Spotkanie modlitewne Mocnych w Duchu 19.09.2016

Dodane przez Claire dnia 23-09-2016 15:43
0 Komentarzy ˇ 149 Czytań Drukuj
Miłósć

Dodane przez Claire dnia 18-08-2016 18:54
0 Komentarzy ˇ 162 Czytań Drukuj
Jak dokonać TRWAŁEJ ZMIANY w życiu

Jak dokonać TRWAŁEJ ZMIANY w życiu

 

Dodane przez Claire dnia 07-08-2016 17:38
0 Komentarzy ˇ 161 Czytań Drukuj
niemoc

Wolni od niemocy O. Augustyn Pelanowski OSPPE

 Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!

Z pewnością znasz fragment Ewangelii wg św. Łukasza, w którym Jezus uzdrawia w świątyni pochyloną od 18 lat kobietę... Ale czy wiesz o tym, że owa kobieta tak naprawdę przedstawia człowieka, który przez cierpienie, prześladowanie, niezrozumienie - często ze strony najbliższych osób - staje się coraz bardziej "pochylony" życiowo...

Czytając tę książkę uświadomisz sobie, że Jezus chce Ci powiedzieć: "Nie załamuj się, Ja mogę uczynić Twoje życie szczęśliwym. Tylko pozwól mi działać, pozwól mi położyć dłonie na Twojej głowie, nie uciekaj..."

Jezus pragnie powiedzieć Ci, że dla Niego jesteś kimś ważnym. Dla Niego liczysz się nawet, jeśli nikt się z Tobą nie liczy... Dla Niego jesteś ukochaną córką, ukochanym synem!

Lektura tej niezwykłej książki autorstwa o. Augustyna Pelanowskiego, znanego z cotygodniowych rozważań w "Gościu Niedzielnym" zmieniła życie wielu naszych Klubowiczów. Sięgnij po nią już teraz!

Dodane przez Claire dnia 26-06-2016 04:22
0 Komentarzy ˇ 182 Czytań Drukuj
akt

Akt oddania się Panu Jezusowi według Don Dolindo Don Dolindo Ruotolo, neapolitański kapłan, który zmarł w opinii świętości, spisał niżej przedstawioną, a otrzymaną od Pana Jezusa naukę o oddaniu się Panu Bogu.

Jezus: Dlaczego pozwalacie się niepokoić i wprowadzać w błąd? Oddajcie Mi swoje zmartwienia, a wszystko ucichnie. Zaprawdę powiadam wam, każde pełne ufności, prawdziwe i całkowite oddanie się Mi, przyniesie taki efekt, jakiego sobie życzycie i rozwiąże waszą trudną sytuację. Oddać się Mi nie oznacza: bać się, niepokoić i wątpić, i w takim stanie kierować do Mnie swoją niespokojną modlitwę, aby wam pomógł. Oddać się Mi oznacza: spokojnie zamknąć oczy duszy i pozwolić, abym mógł was przenieść na drugi brzeg – jak dziecko, śpiące w ramionach matki. Tym, co was wyprowadza z równowagi i co wam szkodzi jest nieustanne rozmyślanie nad waszymi problemami i zamęczanie się przekonaniem o konieczności rozwiązania wszystkiego samemu, i za wszelką cenę. Jak wiele czynię, gdy dusza w swoich duchowych i materialnych potrzebach zwraca się do Mnie, patrzy na Mnie i pełna ufności mówi: „Troszcz się Ty”, i zamyka oczy, i spoczywa w moich ramionach! Macie mało łask, gdy się (sami) trudzicie, aby je otrzymać; macie ich wiele, gdy wasza modlitwa jest pełna ufności do Mnie. W cierpieniu modlicie się, abym wam je zabrał, ale w taki sposób, jak wy sobie tego życzycie. Zwracacie się do Mnie, ale jednocześnie chcecie, abym dopasował się do waszych życzeń. Jesteście jak chorzy, którzy proszą lekarza o pomoc, a jednocześnie sami sobie ją przepisują. Nie róbcie tak, ale módlcie się jak nauczyłem was w modlitwie „Ojcze nasz”. „święć się imię Twoje” tzn.: bądź błogosławiony w naszych potrzebach i kłopotach; „Przyjdź królestwo Twoje” tzn.: przyczyń się do zbudowania Twojego Królestwa w naszych sercach i w świecie; „Bądź Wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi” tzn.: decyduj Ty w naszych potrzebach, tak jak jest najlepiej dla naszego wiecznego i doczesnego życia. Jeśli mi naprawdę powiecie: „Bądź wola Twoja” albo „Troszcz się Ty”, wtedy wkraczam z całą Moją mocą i rozwiązuję najtrudniejsze sytuacje. Jeśli jednak widzisz, że sytuacja wciąż się pogarsza, zamiast się polepszać, nie niepokój się. Zamknij oczy i mów do Mnie z ufnością: „Bądź wola Twoja, troszcz się Ty”. Powiadam tobie, że się zatroszczę i zadziałam jak lekarz, i uczynię cud, jeśli taka zajdzie konieczność. A gdy zobaczysz, że stan chorego się pogarsza, nie niepokój się, ale zamknij oczy i mów: „Troszcz się Ty”. Powiadam Tobie, będę się troszczyć. Zamartwianie się i niepokój oraz rozmyślanie nad następstwami jakiejś trudnej sytuacji nie są zgodne z oddaniem się Mi. Przypomina to zachowanie dziecka, które oczekuje od matki troski o jego sprawy, a jednocześnie wszystko chce robić samemu, i tak przeszkadza tylko swojej matce. Zamknijcie więc oczy i pozwólcie Mi działać. Zamknijcie oczy i nie kierujcie swoich myśli w przyszłość, na kształt jakiejś pokusy. Spocznijcie we Mnie, uwierzcie w Moją dobroć, a przyrzekam wam, na Moją miłość, że gdy w swoich trudnych sytuacjach zwrócicie się do Mnie: „Troszcz się Ty”, to zatroszczę się w pełni, pocieszę, uwolnię i poprowadzę.

Dodane przez Claire dnia 19-06-2016 14:46
Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 171 Czytań Drukuj
Świadectwo

Maria zapytana o to, jakiej rady udzieliłaby każdemu, kto chce stać się świętym na ziemi, odpowiedziała: Bądź bardzo pokorny. Nie musisz zajmować się sobą. Duma jest zła. Stanowi największą pułapkę.

 Mrugnięcie

Maria powiedziała także, że aby nie musieć cierpieć w czyśćcu mąk – które notabene są tak samo ciężkie, jak w piekle, tyle że w czyśćcu jest nadzieja i pewność spotkania się twarzą w twarz z Bogiem po całkowitym oczyszczeniu – trzeba mieć głębokie zaufanie do Stwórcy. Podała przykład księdza i młodej kobiety, cierpiących z powodu gruźlicy. Oboje znaleźli się w szpitalu. Młoda kobieta mówiła do kapłana: Prośmy Boga, aby móc cierpieć na ziemi tyle, ile to konieczne, aby przejść bezpośrednio do Nieba. Ksiądz odpowiedział, że on nie ma dość odwagi, by o to prosić. Siostra zakonna, która była świadkiem rozmowy, opowiadała później, że młoda kobieta, która umarła pierwsza, poszła prosto do Nieba. Ksiądz zaś, który skonał później, trafił do czyśćca. Objawił się zakonnicy i powiedział: Gdybym tylko miał takie samo zaufanie, jak ta młoda kobieta, wtedy poszedłbym prosto do Nieba.

Dodane przez Claire dnia 31-05-2016 12:04
0 Komentarzy ˇ 195 Czytań Drukuj
apostolstwo

fajny

 

a może w tak upalne lato zacząć od czegoś wartościowego,pomyśleć o innych??Wystawiony język

 

 

Apostolskie Dzielo Pomocy dla Czyśćca

Czym jest?

APDC jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Powstało jako odpowiedź na liczne prośby kierowane do Zgromadzenia ze strony osób świeckich, zainteresowanych współpracą w zakresie naszego charyzmatu. Zgromadzenie rozeznało tę sytuację jako nowy znak czasu i nowe wezwanie apostolskie. Decyzja o podjęciu tej formy naszej apostolskiej działalności zapadła w roku 1983. Dwa lata później (1985) przyjęto dla niej nazwę: Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca. Znalazło to następnie odzwierciedlenie w Konstytucjach Zgromadzenia, zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską, które stanowią prawną podstawę jego istnienia. Pierwsi członkowie włączyli się formalnie do Dzieła w 1985 r. Decyzją władz Zgromadzenia w 2010 roku została nadana nowa nazwa: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Dla kogo?

Do APDC może należeć każdy praktykujący katolik, niezależnie od stanu i wieku, który pragnie nieść pomoc duszom czyśćcowym.

Jak włączyć się do APDC i po więcej informacji odsyłam do sióstr;

www.wspomozycielki.pl i email wspom@wp.pl

Dodane przez Claire dnia 31-05-2016 10:12
0 Komentarzy ˇ 183 Czytań Drukuj
Litania

Dodane przez Claire dnia 31-05-2016 09:28
0 Komentarzy ˇ 188 Czytań Drukuj
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
136612 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Ice Theme by Guc!o

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu